English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM
ÖDÜLLER
Başkan TİRYAKİ'ye Bir Ödül de TKB'dan
Altındağ Belediyesi’nin ekonomiden imara, restorasyondan kentsel dönüşüme her alanda yaptığı çalışmalar, hazırladığı projeler yankı bulmaya, ödül almaya devam ediyor. Son olarak Tarihi Kentler Birliği (TKB) Ankara Kalesi’nde yer alan saat kulesinin onarımı projesi ile Altındağ Belediye Başkanı Veysel TİRYAKİ’ye teşekkür plaketi verdi.

26 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Tarihi Kentler Birliği Uluslararası Kadıköy Buluşması Ödül Töreni’ne katılan Altındağ Belediye Başkanı Veysel TİRYAKİ, ödülünü Birlik Başkanı Mehmet Özhaseki’den alırken, davetlilere bir de sunum gerçekleştirdi. Altındağ Belediyesi tarafından Hamamönü’ndeki Dutlu ve İnci sokaklarda yapımı hızla devam eden restorasyon çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan TİRYAKİ, “Ankara Kalesi ve Hamamönü mevkiinde sürdürdüğümüz projelerin ardından Altındağ yeniden her yönden cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

Yaklaşık iki ay önce Hamamönü’de toplam 36 Ankara evinin dış cephesinde restorasyon çalışmalarına başladıklarını anlatan Başkan TİRYAKİ, projenin kısa sürede sonuç vermesi ve başarılı olmasının ardından hedef büyüterek 40 evin daha restorasyonunun yapılacağını açıkladı.

İnci ve Dutlu sokaklarda sürdürülen çalışmaların iki ay içerisinde bitirileceğini kaydeden TİRYAKİ, eski Ankara evlerinin yıllardır ihmal edildiğini vurgulayarak “Her iki sokakta da hummalı bir çalışma devam ediyor. En geç bir buçuk ay sonunda sokaklar alt ve üst yapısıyla bitmiş olacak. Aydınlatma sistemi özel olarak dizayn edilen sokakları yine en kaliteli ve güzel taşlarla döşeyeceğiz. Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Parkı’nın yapılması için de çalışmalara başladık. Tüm proje tamamladığında Hamamönü bölgesi gerçek tarihi kimliğine kavuşacak Altındağ’ın yeniden yapılandırılması çalışmalarına ek olarak bu tür tarihi dokuya sahip mekanlara özel bir önem gösteriyoruz. Kısa bir zaman içinde Ankaralılar 150 yıl öncesinin sosyal yaşamını teneffüs edebilecek. Turistik bir hareketlilik başlayacak. Altındağ’ın Türkiye’ye yakışır bir yer olması için biraz zamana ihtiyacımız var. Sonuçtan herkesin memnun kalacağına eminim” diye konuştu.TKB  Bu ödüle ait videoyu setretmek için tıklayın.

Videosu
Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT