English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 12.10.2017 14:56:10

Geri dönüşüm sepetleri farkındalık yarattı

Geri dönüşüm sepetleri farkındalık yarattı

Altındağ Belediyesi, geri dönüşüm konusunda bir kez daha farkındalık yarattı. Geri dönüşümde her zaman özverili bir çalışma sergileyen Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçeye özel tasarımlı sepetler kazandırdı. Bölgedeki parklara yerleştirilen pet şişe görünümlü geri dönüşüm sepetleri büyük beğeni topladı.

İlçede 9 parka yerleştirildi

Geri dönüşüm için her geçen gün farklı yöntemlerle halkın karşısına çıkan Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, yeni tasarladığı dönüşüm kutularıyla tam not aldı. Pet şişe görünümlü bir sepete benzeyen bu geri dönüşüm kutuları metal sactan yapıldı. Sadece cam ve pet şişelerin atıldığı bu kutular ilçede 9 parka yerleştirildi. Alemdağ, Ali Ersoy- Yıldız, Aydınlıkevler, Karapürçek, Güneşevler, Karacaören mahallelerindeki çeşitli parklara konulan bu kutular geri dönüşüme verilen önemi bir kez daha gözler önüne serdi.

Geri dönüşüme tam destek

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ilçede geniş çaplı bir temizlik seferberliği başlattıklarını yineledi. Bu seferberliğin sadece sokakları temiz tutmakla sınırlı kalmadığını söyleyen Başkan Tiryaki, geri dönüşüm için de büyük çaba harcadıklarını dile getirdi. Başkan Tiryaki, geri dönüşümün ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını vurguladı ve vatandaşların çevre bilinci kazanması için farklı çalışmalar yürüttüklerinin altını çizdi. Kültür merkezlerinde ve okullarda düzenledikleri eğitim seminerlerinin, bölge halkına dağıtılan çöp poşetlerinin ve ilçede belirli noktalara yerleştirilen dönüşüm kumbaralarının bunlardan bazıları olduğuna dikkat çeken Başkan Tiryaki, yeni tasarladıkları pet şişe görünümlü sepetlerin de ilgi gördüğünü ifade etti.

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 5 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT