English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 11.8.2017 09:49:40

Altındağ Belediyesi’nden eğitime 1 milyon TL’lik destek

Altındağ Belediyesi’nden eğitime 1 milyon TL’lik destek

Eğitime verdiği desteği hiç kesmeden sürdüren Altındağ Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim yılı başlamadan önce okullarda kapsamlı bir tadilat çalışması sürdürüyor. Öğrencilerin pırıl pırıl okullarda ders işlemesi için toplam 1 milyon 180 bin TL bütçeyle 38 okulu kapsayan ve 6 ekiple sürdürülen tadilat çalışmalar büyük bir titizlikle devam ediyor. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, çocuklarımıza bırakacağımız en iyi mirasın eğitim olduğunu söyleyerek, Altındağ’da okulların ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra Altındağ’a yeni okullar yaptıklarını da hatırlattı.

Okullar pırıl pırıl

Büyük bir özenle çalışan Altındağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 38 okulun iç ve dış cephe boyalarını gerçekleştirdi. Okulların bahçe duvarları ile okul kapıları da boyanıyor.  Sıvası dökülen yerleri de onaran ekipler yaptıkları titiz çalışmayla öğretmenler ve vatandaşların beğenisini kazanıyor.

Altındağ’daki okullara eğitim öğretim yılı boyunca destek vermeye devam edeceklerini belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki: “Ayrıca öğrencilerimizin de okullarını kendi evleri gibi koruyup kollaması ve temiz tutması bizim için çok önemli… Bunun için de yıl boyunca temizlik konulu seminerler veriyor ve öğrencilerimizi bilinçlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Atilla İlköğretim Okulu Müdürü Hale Sülüş Örenç,; “ İlkokulumuz çevre bölgede acil tadilat bekleyen okullardan birsiydi. Dış cephe boyası kötü halde ve duvarlarına yazılan uygunsuz yazılar vardı. Altındağ Belediyesi’ne bağlı ekipler okulumuza gelerek titiz bir çalışma sonucu tüm aksaklıkları giderdi. Okulumuzda öğrenciler yeni eğitim öğretim yılında gönül rahatlığı ile ders işleyebilecekler. Okulumuzu prıl pırıl bir hale getirdiği için belediyemize çok teşekkür ederiz.”  dedi.


Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 105 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT