English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 17.7.2017 14:42:15

Altındağ Belediyesi yaz okulları açıldı

Altındağ Belediyesi yaz okulları açıldı

Gençlerin kültür, sanat ve sporla büyümeleri için çalışan Altındağ Belediyesi, 2017 yılı yaz okullarını törenle açtı. Altındağ Belediyesi, yaz okullarıyla çocukları spor ve eğitim kurslarıyla buluşturacak. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği yaz okullarında çocukların yaratıcı düşünme ve ekip çalışması konusunda kendilerini geliştirmeleri amaçlanıyor.

Futboldan okçuluğa, badmintondan voleybola

Sağlıklı bir nesil için Altındağ’ın birçok yerinde spor kompleksleri, parklar, yüzme havuzları inşa eden Altındağ Belediyesi, gençleri yaz okulları ile bir kez daha sporla buluşturdu. Gençlik merkezlerinin açtığı yaz okulu, Örnek Stadyumu’nda gerçekleştirilen etkinlikle başladı. 500 çocuğun katıldığı açılış programında, gençler futboldan okçuluğa, badmintondan voleybola kadar birçok spor dalınd ki yeteneklerini sergiledi Örnek Stadyumu’nda yapılan açılışa Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Yunus Keleş de katıldı.

9 bin 500 çocuk yaz okulunda

Altındağ Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan yaz okullarına 17 farklı merkezden yaşları 10 ile 18 arasında değişen 9 bin 500 çocuk kayıt yaptırdı.24 farklı dalda kursların olacağı yaz okulunda gençlere futboldan basketbola, masa tenisinden yüzmeye, halk oyunlarından photoshop’a kadar birçok farklı kursta uzman eğitmenler  tarafından dersler verilecek. Çocukların özgüvenlerini ve yaratıcılıklarını da geliştirmeyi amaçlayan yaz okulları toplam 5 hafta sürecek ve 18 Ağustos tarihinde sona erecek.

“Gençler mutlaka spor yapmalı”

Gençlerin sağlıklı bir hayat yaşamaları için mutlaka sporla uğraşmaları gerektiğini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki: “40-50 yıllık ihmaller sonucunda spor alanlarını, yeşil alanları, okul ve hastane alanlarını işgal eden gecekondularla karşı karşıya kaldık. Göreve geldiğimizde vatandaşın yürüyebileceği, çocukların spor yapabileceği yerler yoktu. Çocuklarımızı sokakların tehlikelerinden korumak için kültürle, sanatla ve özellikle de sporla iç içe büyümeleri gerektiğine inanıyoruz. 17 farklı mahallede açtığımız gençlik merkezleri bunun için hizmet veriyor” dedi.

Altındağlı gençler için hayaller gerçek oluyor

Yaz okulları açılış seramonisine katılan Ertuğrul Gazi Gençlik Merkezi üyesi 12 yaşındaki Hasret Öz, duygularını şöyle ifade etti: “Yaz okulunda okçuluğu seçtim. Her zaman yapmak istediğim bir spordu. Altındağ Belediyesi sayesinde hayallim olan sporu yapabiliyorum” dedi. Düzenlenen etkinlikte tüm güvenlik önlemleri alınarak yayı eline alan minik Hasret, hedefi tam isabetle vurarak yeteneğini gözler önüne serdi.

Gülpınar Gençlik Merkezi üyelerinden 12 yaşındaki Adem Eren Başıbüyük ise, yaz okulunda basketbol branşını seçtiğini söyleyerek şöyle konuştu:” Boyumun daha çok uzaması için yaz okulunda basketbolu seçtim. Dışarıda arkadaşlarımla da devamlı oynuyorum. Yaz okulunda kendimi basketbolda geliştirip ilerde bir kulüpte oynamayı çok isterim” dedi.


Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 12 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT