English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 14.7.2017 11:49:45

Altındağlı gençler 15 Temmuz’u andı

Altındağlı gençler 15 Temmuz’u andı

Altındağlı gençler 15 Temmuz anısına gökyüzüne Türk Bayraklı balonlar bıraktı. Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz resim sergisini de gezen gençler, “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” mesajı verdi.

Gençler gökyüzüne Türk bayraklı balonlar bıraktı

Altındağlı gençler önce Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda düzenlenen 15 Temmuz resim sergisini gezdi. Altındağ Belediyesi’ne bağlı faaliyet gösteren gençlik merkezlerinden yaşları 10 ile 18 arasında değişen 70 çocuk tek tek tüm fotoğrafları inceledi.  Ellerinde Türk bayrakları ile sergiyi gezen gençler, fotoğraflarla o geceye tekrar döndüklerini belirttiler. Serginin fotoğraflarını da çekmeyi ihmal etmeyen çocuklar daha sonra ellerindeki Türk bayraklı balonları gökyüzüne bıraktı.

Ulucanlar Cezaevi Müzesini gezdiler

Gençler daha sonra Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni de ziyaret etti. Tek tek mahkûmların kaldığı koğuşları gezen çocuklar, pek çok darbeye tanıklık etmiş cezaevini ilgiyle dolaştı. Geçmişte yapılan darbeler hakkında da bilgilendirilen gençler, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması temennisini hep bir ağızdan dile getirdi. “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” mesajı veren gençler, Türk milletinin o gece büyük destan yazdığını da aktardılar.

“Ülkemizin yaşadığı en kara gecelerden birisiydi”

Ali Kuşçu Gençlik Merkezi’ne üye 15 yaşındaki Safiye Ünal, sergiden çok etkilendiğini ve o geceyi adeta sergiyi gezerken yeniden yaşadığını söyledi. Ünal:” O gece çok korkunçtu. Her yerde bombalar patlıyordu. Ülkemin yaşadığı en kara günlerden birisiydi. İlk saatlerde, o geceden sonra yapılan yatırımların son bulacağı ekonomik krizlerin olacağı bir ülkeye dönüşeceğimizi düşündüm ve bu beni çok korkuttu.  İleride istediğim mesleği bile yapamayacağımı sandım. Ama öyle olmadı. Çünkü Türk Milleti cesaretiyle darbeyi engelledi. Türk olmaktan gurur duyuyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Karacaören Gençlik Merkezi üyelerinden 14 yaşındaki Sezen Şerife Yılmaz ise, bir daha böyle bir olayın yaşanmamasını dilediğini söyledi. Sergiyi de çok beğendiğini söyleyen Yılmaz; ”İnsanların kocaman tankların önünde korkusuzca durdukları fotoğraflar beni çok etkiledi. Burayı gezerken fotoğraflar da çektim. Her arkadaşımın buraya gelip 15 Temmuz resim sergisini görmesini istiyorum. 15 Temmuz asla unutulmamalıdır. ” dedi.


Bu habere ait diğer fotoğraflar


Bu habere ait videolar1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 14 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT