English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 11.7.2017 14:42:24

Altındağ’da ”15 Temmuz Etkinlikleri” başladı

Altındağ’da ”15 Temmuz Etkinlikleri” başladı

Altındağ Belediyesi  tarafından organize edilen “15 Temmuz anma etkinlikleri” bugün başladı. 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerinin ziyareti ile başlayan program, 15 Temmuz sergisinin açılışı ile devam etti. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki,  daha sonra 15 Temmuz Gazisi Oğuz Yıldırım ile Abdullah Uysal’ı ve 15 Temmuz şehidi İbrahim Ateş’in ailesini ziyaret etti.

Altındağ’ın şehitleri kabirleri başında anıldı

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, sabah saatlerinde önce Ankara Valiliği tarafından Karşıyaka Mezarlığı’nda düzenlenen 15 Temmuz anma törenine katıldı.  Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve Ankara Valisi Ercan Topaca’nın konuştuğu törende, şehit yakınları da yer aldı. Duygu dolu anların yaşandığı törende şehitler için dualar okundu. Konuşmaların ardından şehit kabirlerini ziyaret eden Başkan Tiryaki,  kabir başında dua etti, şehit yakınlarına tekrar başsağlığı diledi.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde 15 Temmuz sergisi

Karşıyaka Mezarlığı’nda düzenlenen törenin ardından Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Sergi Salonu’na geçen Başkan Tiryaki, Ak Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ile birlikte 15 Temmuz resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.  Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen sergiye Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu’nun yanı sıra, Ak Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca ile birlikte ilçe teşkilatı, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş da katıldı.

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ak Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, bugün itibariyle Türkiye’nin her yerinde 15 Temmuz anma etkinliklerinin başlatıldığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz 2016 milletimizin yeniden dirilişinin ve demokrasiye sahip çıkışının tarihi ve miladı olmuştur. Vatan hainleri emellerine ulaşamamış, Türkiye bu zor günlerinden üstesinden gelmeyi başarmış, Türk milleti tek vücut olmuştur. Bu hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde kahraman şehit ve gazilerimizi andığımız etkinliklerde bir araya geliyoruz. Altındağ Belediyesi’nce organize edilen 15 Temmuz resim sergisi vesilesi ile, şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum”

Veysel Tiryaki: “ Asla unutmayacağız, unutturmayacağız”

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ise, tüm Türkiye’de olduğu gibi Altındağ’da da 15 Temmuz’un farklı etkinliklerle anılacağını söyleyerek, şöyle konuştu:

“Türkiye’yi karanlık günlere mahkum etmek isteyenlere, Türk milleti tokat gibi cevap verdi.  Türk halkı, 15 Temmuz gecesi darbe girişimine cesaretle ve canı pahasına direndi. Cumhuriyet tarihinin belki de en uzun ve karanlık gecesi, Türk Milleti'nin cesareti ve direnişiyle aydınlandı.  Kahraman Türk milletinin gücünü yalnızca darbe girişimini yapan vatan hainleri değil, tüm dünya gördü. Türk milleti bir destan daha yazdı. Vatanı için kendini kurşunların, tankların önüne siper eden kahramanlarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

15 Temmuz’un birinci yıldönümünde,  biz de Altındağ Belediyesi olarak etkinlikler düzenleyeceğiz ve Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde düzenlenen etkinliklere katılım göstereceğiz. Yıl boyunca ziyaret ettiğimiz şehit aileleri ile gazilerimizi bu hafta yalnız bırakmayacağız“

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 3 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT