English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 15.6.2017 14:57:41

Altındağ’a yapılacak Buz Pateni Sarayı’nın temeli atıldı

Altındağ’a yapılacak Buz Pateni Sarayı’nın temeli atıldı

Altındağ Belediyesi, 10 yıl önce gecekondularla kaplı Ali Ersoy Mahallesi’ne, kentsel dönüşüm kapsamında “Buz Pateni Sarayı” yapıyor.  Gerçek buzdan yapılan toplam 4 bin metre kare büyüklüğündeki Buz Pateni Sarayı’nın temeli Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki tarafından atıldı. Geçmişte Altındağlıların hayal bile edemeyeceği pek çok şeyin artık Altındağ’da gerçekleştiğini vurgulayan Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Altındağ’da artık gülen mutlu yüzler var. Gelecek için hayal kuran insanlar var. En önemlisi gönüllerde umut var. Geçmişte gecekonduda doğan ve hayalleri olmayan çocuklar artık buz sporları ile tanışacak” dedi. 

2004 yılından önce yüzde 85’i gecekondu, yüzde 70’i imarsız olan Altındağ’da son 10 yılda uygulanan doğru politikalarla gelinen nokta her geçen gün ileriye taşınıyor. Türkiye’ye örnek projelere imza atılan Altındağ’da olmaz denilenler oluyor, hayal denilenler gerçekleşiyor. Ali Ersoy Mahallesi’nde yapımına başlanan Buz Pateni Sarayı ile Altındağ, Ankara’da buz sporlarının yapılabileceği en büyük merkezlerden birine kavuşuyor.

Yarı olimpik Buz Pateni Sarayı’nda 900 metrekare büyüklüğünde buz pisti yer alacak. Pistin aynı zamanda ikiye bölünebileceği tesiste, 150 kişilik tribün ve kafeterya bulunacak. Buz Pateni Sarayı’nın 2018 yılında bitirilerek hizmete açılması planlanıyor.

Buz Pateni Sarayı’nın temeli dualarla atıldı

Başkan Tiryaki, bareti kafasına geçirdi, beton makinasının düğmesine bastı ve Ali Ersoy Mahallesi’ne yapılacak Buz Pateni Pisti’nin temelini attı. Dualarla gerçekleşen temel atma töreninde AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca ile ilçe teşkilatı üyeleri, Altındağ Belediyesi meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, mahalle muhtarı ve bölge halkı yer aldı.

“Çocuklarımızı ve gençlerimizi tehlikelerden koruyoruz”

Türkiye’de son yıllarda buz sporlarına ilginin arttığına dikkat çeken Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Buz Pateni Sarayı’nda gerçek buz kullanılacağını belirterek “Amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve tehlikelerinden koruyarak onları farklı spor dalları ile tanıştırmak. Aynı mahallede üç yıl önce büyük bir yüzme havuzu ve spor kompleksini hizmete açmıştık. Şimdi de yanına buz pateni sarayı yapıyoruz. Altındağ’da gerçekleştirdiğimiz projelerle Altındağlıları sanatla, kültürle, tarihle ve sporla buluşturuyoruz” diye konuştu.

“Değişime ayak uydurabilen kurumlar başarıya ulaşıyor”

Altındağ’da son 10 yıldır önemli bir değişim ve dönüşüm yaşandığına dikkat çeken Veysel Tiryaki şunları söyledi: 

“Değişime ayak uydurabilen ve bunu ‘sürdürülebilir’ hale getiren kurumlar başarıya ulaşıyor. Geleceği şekillendirecek vizyonu olan kurum ve kuruluşlar değişimi doğru yönetmeyi başarıyorlar. Bu da kuşkusuz kurumun marka değerini oluşturuyor. Bugün Altındağ Belediyesi, hem Ankara’da hem Türkiye’de bir marka oldu. 15 günde bir yaptığımız açılışlarla, marka projelerimizle Altındağ’da bir önceki yıldan daha büyük işlere imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Marka projelerimizden biri de Buz Pateni Sarayı olacak.

Altındağ’da yaşanan değişim, dönüşüm bölge insanını da değiştiriyor. Altındağlılar tekrar hayal kurmaya başladı. Hayallerinin gerçeğe dönüşeceğine dair umutları var artık. Eskiden Altındağ’da hayal olarak görülen bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Geçmişte gecekonduda doğan ve hayalleri olmayan çocuklar artık buz sporları ile tanışacak.

“Buz pateni, vücudun ve zihnin çalışmasına yardımcı oluyor”

Projeye başlamadan önce uzmanlarla yaptığımız görüşmede buz pateninin pek çok faydası olduğunu öğrendik ve projenin yararına daha çok inandık. Özellikle zayıf bünyesi olan ve sık sık hastalanan çocuklar için buz sporları tavsiye ediliyor. Bununla birlikte, düzenli olarak yapılan buz pateni antrenmanları ile kalp-damar dolaşım sisteminin güçlendiği biliniyor. Buz pateni,  vücudun ve zihnin çalışmasına yardımcı oluyor. Stresi azaltıyor, yüksek kalori harcatıyor, dayanıklılığı arttırıyor. Buz pateni ile çocuklarımız günlük hayatta, daha zinde, daha hareketli, enerjisi yüksek ve yorgunluğa karşı dirençli olacaklar. Çocuklarımızın sağlıklı olmasına, spor yapmasına, farklı hayaller kurmasına ve bu hayallerinin gerçek olmasına aracılık ettiğimiz için mutluyuz.”


Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 110 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT