English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 15.8.2013 11:48:10

Peçenek Mesire Alanı Ankaralıların hizmetine açıldı

Peçenek Mesire Alanı Ankaralıların hizmetine açıldı

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki,  Peçenek köyü mesire alanının Ankaralıların hizmetine açıldığını açıkladı.  Altındağlıların doğayla iç içe ve huzurlu vakit geçirebilmeleri için tasarlanan mesire alanının kapıları halka açıldı.

 

Mesire alanı 400 dönüm arazi üzerine kuruldu

 

400 dönüm arazi üzerine kurulan mesire alanı, alabildiğine geniş ve ferah görünümüyle hem insanın içini, tertemiz havası ile de ciğerlerini ferahlatıyor. Alana yerleştirilen 300 kamelya ve 300 barbekü alanda iç içe değil, birbirlerine mesafeli olarak duruyor

 

Çocuklar da düşünüldü

 

Altındağ Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen tüm mekanlarda olduğu gibi mesire alanında da çocuklar için her şey düşünüldü. Alanda 5 farklı noktaya yerleştirilen çocuk oyun parkının yanı sıra, basketbol, voleybol ve futbol sahaları da bulunuyor.

 

Tertemiz ve güvenli bir mekan

 

Alanda, konforlu 4 adet tuvalet ve 1 mescit ziyaretçilere hizmet verirken, alanın 4 ayrı noktasına kurulan 4 adet güvenlik noktasıyla da mesire alanının ve ziyaretçilerin güvenliği sağlanıyor. Alanda bulunan 300 araç kapasiteli otopark ise, ziyaretçilerin otopark sıkıntısı yaşamadan rahatça vakit geçirebilmelerini sağlıyor.

 

Peçenek Mesire Alanı nerde?

 

Altındağ merkeze (Siteler) araçla 20 dakika mesafede yer alan Peçenek Köyü harmanlarına kurulan, tertemiz ve ferah havasıyla ilgi çeken mesire alanı, piknik ve doğa severlere şehir merkezinden çok uzaklaşmadan doğayla buluşma imkanı sunuyor.

 

İlçe merkezine 18 km uzaklıkta olan Peçenek köyüne özel araçlarla 20 dakikada ulaşmak mümkün… Altındağ’ın Karapürçek Mahallesi’nden ise 5-7 dakikada mesire alanına gidilebiliyor. Araba imkanı olmayanlar için ise EGO’nun 313 numaralı Orhan Gazi-Peçenek-Tatlar otobüsü ve 315 numaralı Kavaklı-Aydıncık-Peçenek-Tatlar-Gicik otobüsü hizmet veriyor.

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 456 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT