English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 9.10.2012 15:52:08

Başkan Tiryaki meclis üyeleri ve ilçe teşkilatına şantiyeleri gezdirdi

Başkan Tiryaki meclis üyeleri ve ilçe teşkilatına şantiyeleri gezdirdi

Altındağ’ın çehresini değiştiren tesislerin inşaatlarıyla yakından ilgilenen ve çalışmaları sık sık yerinde inceleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, şantiyeleri bu kez Altındağ Belediyesi Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Ak Parti Altındağ İlçe Teşkilatı üyeleri ve birim müdürleri ile birlikte gezdi.

 

2012 yılı yatırımlarına hız kesmeden devam eden Altındağ Belediyesi’nin Çinçin’de inşaatı devam eden dev Kültür Merkezi, Güneşevler Parkı, Doğantepe Parkı, Köy Parkı, Kurban Kesim Alanı ve  Mesire Alanı şantiyelerini gezen Başkan Tiryaki, çalışmalar hakkında beraberindeki heyete bilgiler verdi.

 

Şantiyeler tek tek gezildi

 

Altındağ Belediyesi olarak kaynakları verimli kullandıklarını ve bütçenin yarısını yatırıma harcadıklarını belirten Tiryaki, “Altındağ bu yatırımlar sayesinde değişiyor ve değişmeye devam edecek. Şu anda 30 civarında şantiyemiz var. Bunların çoğunu 2012 yılı içinde bitirmiş olacağız.” dedi.

 

Gezi turuna ilk olarak Çinçin Kültür Merkezi inşaatı ile başlayan Başkan Tiryaki, 6000 metrekare kapalı alanı bulunan tesiste, 1500 kişilik çok amaçlı bir salon yer alacağını ve düğün organizasyonları dışında toplantılar için de kullanılacak türden çok işlevli bir tesis olarak tasarlandığını belirtti.

 

Köy Park ve Kurban Kesim Alanı büyük ilgi çekti

 

Güneşevler ve Doğantepe Parklarının ardından bir sonraki durağı Köy Park olarak belirleyen Tiryaki,  bu farklı proje hakkında bilgi verdi. “100 yıl öncesinin köyünü inşa ediyoruz” diyen Başkan Tiryaki, “Çocuklarımız su değirmeninin, yel değirmeninin ne olduğunu öğrenecek. Bir buğdayın un haline nasıl geldiğini görecek” sözleriyle kent yaşamında, beton yapılar arasında büyüyen çocukların köy hayatını tanıyabilmelerine imkan sağlayacak olan tesisin önemini ifade etti.

 

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin bir sonraki durağı Kurban Kesim Alanı oldu. Ankara’nın en büyük ve en modern Kurban Kesim Alanı’nı inşa ettiklerini aktaran Veysel Tiryaki, “Her 3 dakikada 6 hayvanın kesip paketleneceği modern bir tesis inşa ediyoruz” sözleriyle proje hakkında bilgi verdi.

 

Son durak ise Mesire Alanı inşaatı oldu. Ankaralıların piknik yapabilecekleri modern bir tesisin inşa edildiğini belirten Başkan Tiryaki, proje bittiğinde Ankaralıların doğayla iç içe huzurlu bir gün geçirecekleri dev bir mekana kavuşacaklarını belirtti.

 

Altındağ Belediyesi’nin 2012 yılı yatırımlarının tek tek yerinde incelendiği bilgilendirme turu, inşaat alanlarının gezilmesinin ardından mesire alanında yenilen yemek ile sona erdi.

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 99 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT