English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 14.9.2012 16:56:48

Altındağ çok yakında 3 büyük park daha kazanacak

Altındağ çok yakında 3 büyük park daha kazanacak

2004 yılından bu yana, insanlara yeni ve yemyeşil yaşam alanları kazandıran Altındağ Belediyesi, yapılaşmanın hızlandığı mahallelere yeni parklar yapmaya devam ediyor. Her yaş grubundan insana hitap eden parklar yapan Altındağ Belediyesi, her parkın bir amaca hizmet etmesine de özen gösteriyor.

 

Altındağ’da yeşil alanlar hızla çoğalıyor

 

Altındağ’ın daha yaşanılabilir bir ilçe olması için park ve bahçelerin yapımına büyük önem verdiklerini belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Altındağ’ın daha fazla yeşilliğe kavuşması, çocukların daha fazla oyun alanının olması için çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

 

Haziran ayında Yeşil Kuşak, Ana Hatun, Kaykay ve Oyun Parkı’nın açılışını aynı anda gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Tiryaki, çok yakında Altındağlıların 3 büyük parka daha kavuşacaklarını müjdeledi. Beşikkaya, Güneşevler ve Yıldıztepe mahallelerinde yapımı tamamlanan parkları kısa bir süre sonra açacaklarını söyleyen Başkan Tiryaki, bu 3 parkla birlikte Altındağ’ın yaklaşık 16 bin 550 metrekare daha yeşil alana kavuşacağını belirtti.

 

Parklar yeşil alanları ve dizaynlarıyla göz dolduruyor

 

Yapımı tamamlanan Beşikkaya, Güneşevler ve Yıldıztepe parkları toplamda 22 bin 170 metrekare alanı kapsıyor. Parkların tamamında bulunan çocuk oyun alanları ve fitness alanları ile 200, 240 ve 350 metre uzunluğundaki koşu parkurları, parkların 7’den 70’e herkes tarafından kullanılmasını sağlıyor. Çocukların rahatça ve güvenli bir biçimde oynayabileceği parklarda, büyükler isterlerse spor ya da yürüyüş yapabilirken, dinlenmek isteyenler ise kameriyeleri tercih ediyor.

 

Altındağ’a daha fazla yeşil alan kazandırmaya büyük önem veren Altındağ Belediyesi bu 3 parka 553’ü ağaç, 660’ı çalı olmak üzere toplam 1213 adet bitki dikti. Ayrıca 3000 adet de mevsimlik bitki dikimi de yapan Altındağ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parklara gelen vatandaşların rahat bir nefes almasını ve rengarenk çiçekler arasında huzurlu saatler geçirmelerini sağladı.

 

Bu zamana kadar 20 dev park açıldı

 

Deniz Feneri, Çamlık, Cemre, Su Parkı, M. Akif Ersoy Kültür Parkı, Köroğlu, Mevlana, Alemdağ, Kosova, Şehitler Korusu, Beşikkaya, Bisiklet Parkı, Karacaören, Karapürçek, Şehit Üsteğmen Fatih Korçam, Recep Yazıcıoğlu Parkı, Yeşil Kuşak Parkı, Anahatun Parkı, Oyun Parkı ve Kaykay Parkı gibi her biri temalı ve işlevsel parkları Altındağ’a kazandırdıklarını söyleyen Başkan Tiryaki, bu zamana kadar Altındağ’ın 3 milyon metrekareden fazla yeşil alana kavuştuğunu söyledi.

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 109 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT