English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 10.9.2012 11:53:21

Hamamönü’nü artık internetten de gezebilirsiniz

Hamamönü’nü artık internetten de gezebilirsiniz

Yatırımlar ve yürüttüğü projelerde her zaman çağın ilerisinde olan Altındağ Belediyesi, Türkiye’de ilk kez uygulanmakta olan bir teknolojiyi daha hayata geçirdi. 360 derece sanal tur teknolojisiyle Hamamönü bölgesini internetten de gezilebilir hale getiren Altındağ Belediyesi, bu teknoloji sayesinde Hamamönü’nü daha fazla ziyaretçiyle buluşturdu.

 

Sanki Hamamönü’nde geziyormuş gibi…

 

Türkiye’de ilk defa Bilim, Teknoloji ve Sanayi bakanlığı desteği ile kurulan, yerli sermaye ve yerli mühendisler tarafından Ar-ge çalışması ile hayata geçirilen 360 derece panoramik görüntüleme otomasyon sistemi, görüntülerin tamamını otomatik olarak birleştirebilen bir teknoloji… Benzerlerinden en az 2 kat yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sunan bu sistem sayesinde, Hamamönü sanal gezintisinde her detayın kusursuz olarak görüntülenmesi sağlanıyor.

 

Hamamönü’nde her tür detayın, iç ve dış mekanların çekimlerinin yanı sıra, panoramik hava çekimlerinden de faydalanıldı. Hamamönü’nü oluşturan tarihi mekanlar, meydanlar, sokaklar ve konakların tümünde iç mekan, dış mekan ve detay çekimlerinin yanı sıra gerçekleştirilen hava çekimleri, siteye giren ziyaretçilerin Hamamönü’nü kuşbakışı olarak da gezmesini sağlıyor. Sitede izlenebilen her görüntü hakkında, detaylı bilgiler de kullanıcılar ile paylaşılıyor.

 

İnternet aracılığıyla görsel şölen

 

Tarihi mekanlar ve meydanlarda, mekanların dış görüntüleri ve meydanların genel görünümleri gece ve gündüz geçişleriyle de panoramik olarak görüntülenebiliyor. Oluşturulan görsel şölen sayesinde kullanıcılar, eşsiz bir sanal gezinti deneyimi gerçekleştirebiliyor, kendilerini adeta Hamamönü sokaklarında gezintiye çıkmış gibi hissedebiliyor.

 

Hamamönü’ne ne kadar yakınsınız, öğrenin.

 

Sanal gezinti hizmeti sayesinde, her bölgenin bulunduğu koordinatlarla eşleştirilmiş eski zaman görüntülerinin sergilenmesi ve bugünkü halinden önce nasıl bir yapıya sahip olduğunun gösterilmesinin yanı sıra, sistem, kullanıcılara görmek istedikleri yere ne kadar mesafede olduğunu da gösteriyor. Görüntülenen mekanlar arası uzaklıklar ve yön bilgilerini gerçekçi olarak sunan sistem, kullanıcılara tam bir sanal gezinti keyfi yaşatıyor.

 

Beğendiyseniz, paylaşın…

 

Sanal gezinti sistemi içeriğinde bulunan sosyal ağ paylaşım özelliği sayesinde, yüz binlerce kullanıcıların sanal gezinti yapmaları, beğenmeleri ve bunu arkadaşlarıyla paylaşmaları da mümkün… Yani eğer Hamamönü’nde bir noktayı beğendiyseniz ve bunu arkadaşlarınızın da görmesini isterseniz, sadece tıklamanız yeterli… Üstelik bu teknolojik keyfi, akıllı cep telefonlarıyla da yaşamak mümkün…

 

 

www.altindag.bel.tr ‘yi mutlaka ziyaret edin.

Altındağ’da her zaman yeni ve modern olanı yaşamayı ve yaşatmayı amaçladıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, modern çağın en önemli iletişim aracının internet olduğunu vurgulayarak “360 derece sanal tur, internetten de Hamamönü keyfi yaşatmayı mümkün kılıyor. Bu teknoloji sayesinde kendinizi Hamamönü’nde geziyormuş gibi hissedebilir, dahası sevdiklerinizle bu keyfi paylaşabilir, hiçbir detayı atlamadan sanal gezintinin keyfini çıkarabilirsiniz.” dedi. Tiryaki, bu keyfi yaşamak isteyenlerin, www.altindag.bel.tr ve http://360hamamonu.altindag.bel.tr/ adreslerini ziyaret etmeleri gerektiğini de hatırlattı.

Bu habere ait diğer fotoğraflar


Bu habere ait videolar1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 36 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT