English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 29.6.2012 20:44:50

Nostaljik evler nostaljik otomobillerle buluştu

Nostaljik evler nostaljik otomobillerle buluştu

Ankara’nın en tarihi bölgesi Hamamönü, tarihi otomobillere ev sahipliği yapıyor. Altındağ Belediyesi ve Ankara Klasik Otomobilciler Klubü işbirliğiyle düzenlenen “Klasik Otomobil Sergisi”, en yenisi 1979 model olan birbirinden değerli ve birbirinden nostaljik otomobilleri ağırlıyor.

 

1938-1979 yılları arasında trafikte olan, geçmişin en revaçta olan otomobilleri, Hamamönü sokaklarındaki sergide ziyaretçilerle buluştu. 30 klasik otomobilin yer aldığı serginin açılışını Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkeli, Ankara eski valisi Kemal Önal, Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, Ankara Klasik Otomobilciler Klubü Başkanı Fatih Çetin, dernek üyeleri ve otomobil sevdalısı çok sayıda vatandaş birlikte gerçekleştirdi. Hamamönü sokaklarında adeta tarih ve nostalji rüzgarları estiren sergi, ilk gününde klasik otomobil meraklısı binlerce kişiyi Hamamönü’nde buluşturdu.

 

“Böylesine tarihi bir sergi en çok Hamamönü’ne yakışır.”

 

Açılışta kısa bir konuşma yapan Başkan Tiryaki, Altındağ’da tarihi değeri olan her şeye değer verdiklerini söyleyerek “Bu kadar nostaljik, bu kadar geçmişe ait otomobiller ancak Hamamönü’nde sergilenebilirdi. Böylesine tarihi bir sergi en çok Hamamönü’ne yakışır.” dedi. Serginin 3 gün süreceğini belirten Tiryaki, herkesi bu nostaljik sergiyi görmeye de davet etti.

 

Klasik otomobillerin Hamamönü sokaklarına çok yakıştığını belirten Ankara Klasik Otomobilciler Klubü Başkanı Fatih Çetin ise “Bu araçlar günümüzdeki araçların babaları, ataları… Bu sokaklara da çok yakıştı ve çok anlam kazandı.” dedi. Çetin, kendilerine ve otomobillerine bu fırsatı verdiği için de Başkan Tiryaki’ye ve Altındağ Belediyesi’ne de teşekkür etti.

 


Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 59 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT