English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 1.12.2009 16:22:16

Yıkımlar sürüyor, yollar açılıyor

Yıkımlar sürüyor, yollar açılıyor

Altındağ Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarını bölgenin dört bir yanında sürdürüyor. Geçtiğimiz dönemde 15 bine yakın gecekondu yıkan ve yaklaşık 180 kilometre imar yolu açan Altındağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarını bu dönemde de büyük bir hızla sürdürüyor. Geçtiğimiz ay Yıldıztepe Mahallesi’nde başlayan ve ilçe genelinde 149 sokağı kapsayacak olan yıkımlar Önder Mahallesi’nde devam ediyor.

İmar yolu üzerinde kalan kaçak binalar ve eklentilerinin yıkıldığı çalışmalar kapsamında Önder Mahallesi Öner Caddesi üzerinde bulunan ve imar yolu üzerinde kalan iki gecekondu ile Gez Sokak’ta bulunan 4 katlı kaçak bina yıkıldı. Bayram, Uygar ve Şahin caddelerindeki yıkımları da tamamlayan Fen İşleri ekipleri yol açma çalışmalarının hazırlıklarını da yaptı.  Çalışmalar bittiğinde yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda olan Öner Caddesi tamamen açılacak ve asfaltlanacak.

 “En kısa sürede bitireceğiz”

Konuyla ilgili bilgi veren Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Gökalp Yılmaz, yıkımların bir iş planı çerçevesinde yapıldığını ve yıkım öncesinde hak sahiplerine bilgi verildiğini belirterek “Vatandaşların büyük bir kısmı kendilerine tanınan süre içinde gecekondularını ya da ardiye olarak kullandıkları yapıları boşalttı. Ancak bazı vatandaşlar taşınmak için ek süre istedi, biz de belediye olarak bu süreyi kendilerine tanıdık. Zaten belediyeye gidip yıkımlara ve enkaz bedeline ilişkin yasal prosedürü tamamlamayan vatandaşın evini yıkmıyoruz. Yıkım yaptığımız mahallenin sakinleri bu konuda oldukça hassas ve belediyemize çok yardım ediyorlar. Buradaki yıkımları da en kısa sürede bitirip yolları açacağız” dedi.

Bozuk satıhlar da düzeltiliyor

Altındağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yıkımların yanı sıra ilçenin çeşitli yerlerinde asfaltlama ve yama çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Plevne Mahallesi’nin bazı ara sokaklarında alt yapı çalışmaları ve doğalgaz hattı döşenmesi için kazınan asfalt kısma yama yapan ekipler ayrıca asfalt sathın bozuk olan kısımlarını da düzeltiyor.


Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 114 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT