English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 19.5.2009 12:26:26

19 Mayıs şölenlerle kutlandı

19 Mayıs şölenlerle kutlandı

Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ve Kurtuluş Savaşı’nı fiilen başlatmasının 90. yıldönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Altındağ’da da öğrencilerin ve vatandaşların katılımıyla kutlandı. Anma etkinlikleri Ulus Atatürk Heykeli’ne çelenk konmasıyla başladı.

 

İlçedeki öğrencilerin hazırladıkları etkinliklerin yer aldığı kutlama programı ise Altındağ Belediyesi Örnek Spor Tesisleri’nde yapıldı. Altındağ Kaymakamı Hamza Duygun, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Albay Hasan Tokgöz, Altındağ İlçe Jandarma Komutanı Erdal Okul,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Yunus Keleş ve Altındağ okul müdürleri ile öğretmenlerinin katıldığı programa vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından törenin açılış konuşmasını yapmak üzere Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt kürsüye geldi. 19 Mayıs’ın Türk gençliğinin Ata’yı anlaması ve onun yolunda ilerlemesi için çok önemli ve anlamlı bir gün olduğunu kaydeden Bozkurt, “İlerlemiş ülkeler, gençlerinin zihinsel ve bedensel anlamda gelişmesi için sporu vazgeçilmez bir eğitsel unsur olarak kullanırlar. Spor sayesinde güçlenen beden ve akıl, daha büyük ve önemli işler yapmak için gereken kudreti sağlar. Sizler, Gazi Mustafa Kemal’in izinde yürüyecek kadar sabırlı, çalışma azmiyle dolu ve yorulmak nedir bilmeyen gençlersiniz. Ülke sizlerin omuzlarında yükselecektir” dedi. Bozkurt’un ardından kürsüye gelen Esenevler Anadolu Lisesi öğrencisi Burak Ekin gençler ve öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Aynı okuldan Zehra Sözcü de “Gazi Mustafa Kemal” adlı şiiri okudu. Tören, Yeşilöz Lisesi öğrencisi Özgür Bacaksız Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni; Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Kayıran da Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı okudu.

 

İhsan Sungu İlköğretim Okulu Bando Takımı’nın eşliğinde yapılan tören geçidinin ardından öğrenciler hazırladıkları dans gösterilerini sundular. Etkinlikte en büyük alkışı Karadeniz Yöresi oyunlarında gösterdikleri başarılı performansla Zübeyde Hanım Anadolu Kız Meslek Lisesi Dans Grubu alırken yaklaşık iki saat süren kutlama Altındağ Halk Eğitim Merkezi Seğmen Grubu’nun gösterisiyle sona erdi.


Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 26 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT