English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 11.5.2004 17:55:58

ALTINDAĞ BELEDİYESİ YENİDEN YAPILANIYOR

ALTINDAĞ BELEDİYESİ YENİDEN YAPILANIYOR


.... Altındağ Belediyesi, 1. Dönem Olağanüstü Meclis Oturumunda alınan kararlarla yeni bir döneme başlıyor. Yeni teşkilat düzenlemesi ile 28 müdürlük 16 müdürlüğe inerken, 60 müdür yardımcısı asgariye indirildi.

.... İmar hizmetlerinden 2005 yılına kadar çok az bir ücret alınacak. İmarlı yapılaşmayı özendirmek, desteklemek ve önünü açmak amacıyla alınan bu meclis kararına göre, daha önce ruhsat almak için 23 kalem hizmet bedeli ödemek ve aylarca beklemek zorunda kalan yapı sahipleri ya da müteahhitlerin, bundan sonra işleri çok kolaylaşıyor.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bugün yapılan 1. dönem olağanüstü meclis oturumundan sonra yaptığı basın toplantısında alınan meclis kararlarını açıkladı. Göreve geldiğinden bu yana belediyenin teşkilat yönetmeliği ile ilgili olarak ciddi çalışmalar yaptıklarını ve yeni bir teşkilat modeli oluşturduklarını kaydeden Başkan Tiryaki, 28 müdürlüğün 16 ya indirilerek önemli bir personel tasarrufuna gidildiğini açıkladı. Amaçlarının yeni bir kadrolaşma girişimi olmadığını vurgulayan Tiryaki, “amacımız kadrolaşmak olsaydı eski teşkilat sistemi daha uygundu. Tek amacımız yürütülmesi gereken iş ve işlemlerin tek çatı altında birleştirilerek, belediye hizmetlerinin süratle ve etkin bir şekilde yürütülmesidir” dedi.

Altındağ’ın yüzde 85’inin gecekondu olmasına rağmen, önemli ticaret merkezlerini barındırdığını, ciddi bir turizm potansiyeli taşıdığını ve önemli bir coğrafyayı kapsamasına rağmen yapılaşmanın istenilen düzeye gelmediğine dikkat çeken Başkan Tiryaki, “En kısa sürede bölgemizin sağlıklı yapılaşmasını özendirip, özellikle Kuzey Kent Girişi bölgesinde çağdaş görünümün sağlanması için girişimlerde bulunacağız. İlk adımımız imar hizmetlerinden alınan ücretlerin yaklaşık yüzde 90’lık kısmını kaldırarak müteahhitlere yardımcı olmaktır” diye konuştu

Tiryaki, Siteler bölgesinde uygulamaya koydukları, belediye meclis kararına da değinerek, “Yıl sonuna kadar, sitelerde ister imalatçı, ister mağaza sahibi olsun herkes, binasının cephesini yenileyecek, camını çerçevesini değiştirecek, boyasını yapacak, bunlar hiçbir izne ve ücrete tabi olmayacaktır. Tadilatlar için belediyeye gelinmesine gerek yoktur, yasalar çerçevesinde gerekli tadilatlar yapılarak, Siteler güzelleştirilecektir” diyerek bölge esnafına çağrıda bulundu.

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 12 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT